saat

NEVZAT BİÇER PARKI NE DURUMDA

Nevzat Biçer parkı bu yaz gününde Aydın belediyesinin akıl almaz yanlışları, anlayışı yüzünden Aydın halkına hizmet edemiyor.
Bu haber 30 Temmuz 2012, Pazartesi 16:10:41 eklenmiş ve 1047 kez görüntülenmiştir.

Aydın Belediyesi Temmuz aydın da Nevzat Biçer parkı için İhale yaptı , Aydın ilkim itibarı ile oldukça sıcak bir yaz mevsimine sahip herkesin yazlığı yada tatil yapma şansına sahip olmadığı da ortada. Bir çok Aydınlı hiç olmazsa akşamları nefes alacak noktalardaki parklara sahipti.Belediye başkanı Özlem Ç. döneminde bu parklar ya kapatıldı yada beceriksizliklerinden dolayı bir türlü Aydın halkına hizmet edecek seviyede hazırlanamadı. Birçoğu ihale edilemedi edilen ihaleler beceriksizliklerinden iptal edildi.

 

Bu sıcak yaz günlerinde Aydın halkı nefes alacak yer bulamaz noktaya geldi. 

 

Meydan yapımında alel acele her yer teneke surlarla örüldü, hiç olmazsa otoparkın hafriyatı yapılırken sulu park alanı halka açık kalabilirdi. Aytepe mesire alanı ona keza nihayet ihalesi yapıldı hizmete girdi.

 

Temmuz başında Nevzat Biçer parkı için Aydın belediyesi ihaleye çıktı, ihale bedeli aylık 20.bin yıllık 240bin lira ihale tarihi 4 Temmuz yani yaz sezonun tam ortası. Peki ihaleyi alacak firma ne zaman hazırlanacak resimlerde de göreceğiniz gibi Nevzat biçer parkının mevcut hali ortada "tamamen harabeye döndüşmüş iç mekan olarak" bu mantık Aydın halkına hizmet anlayışı olmaz, belediye ihale şartnamesi ortada, geçen sefer ihaleyi alan firma ile yaşanan problemler ona keza, yani problem yaşanan kiracı problemlerı şartnameden kaynaklandığını ifade ediyor bu şartlarda işletmeye devam etmiyor. Aynı şartname ile ihale çıkmak hangi akla hizmet ediyor anlamak zor hele ki mevcut şartlar ortada iken. İhaleyi alacak firma işletmeyi hizmete açmak için öncelikle harabe hale gelmiş iç mekanın tadilatını yapacak bayrama yetişirmiydi bilinmez. Aydın halkının nefes alacak bir alana acilen ihtiyacı var iken bunu göremeyen Aydın belediyesi sosyal hizmet anlayışı içinde Aydın halkına nefes alacak bir mekanı bedava hizmete açsa Aydın halkı için yinede az, çünkü yanlış tercihler Aydın halkının birçok nefes alma noktasını bu yaz sıcağında kapalı yada hizmet dışı noktasına taşıdı. Söylenecek söz çok olmasına rağmen ben yorumu Aydın halkına bırakıyorum birilerinin ifadesine göre "Aydın Altın çağını yaşıyor" 

 

.

ETİKETLER : belediye öz kaynak nevzat biçer parkı
Diğer AYDIN HABERLERİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

Aydının En Cesur Sesi - Aydinin Sesi
© Copyright 2013 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Haberler
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi