saat

ATATÜRK MEYDANI TAKSİM GEZİ PARKI

İstanbul Taksim Meydanındaki Gezipark için sokağa çıkan Aydın’daki protestocuların aynı tepkiyi Atatürk Meydanı’na inşa edilecek 3 adet kafeterya ve otopark için yapılan ağaç kesimine sessiz kalınca ortalık karıştı!
Bu haber 06 Haziran 2013, Perşembe 01:30:54 eklenmiş ve 2509 kez görüntülenmiştir.

İstanbul Taksim meydanındaki Gezipark’taki ağaçların kesilip yerine alışveriş merkezi yapılmamsı için başlatılan protestoya Aydın’da da destek veren gruplar oldu. Gezipark için sokağa çıkan slogan atanların 2012’de Atatürk Meydanı’nda yapılan ağaç kesimine seyirci kalması ise halen daha anlaşılmış değil.


GEZİPARK’A GÖSTERİLEN TEPKİ ATATÜRK MEYDANINA NİYE GÖSTERİLMEDİ?

Gezipark’taki ağaç kesimi sonrasında yerine inşa edilecek olana alışveriş merkezine gösterilen tepkilere duyarsız kalmayan Aydınlı bazı gruplar, protestosunu yaparak inşaata hayır mesajı verdi. Gezipark için eylem gerçekleştiren grupların, Aydın’daki Atatürk Meydanına yapılacak 3 kefetarya ve otopark inşaatı için kesilen ağaçlar sebebiyle sessiz duruşları eleştirilere neden oldu.

BUGULMA PARKINDAKİ AĞAÇLAR KURUMAYA TERK EDİLDİ!

Atatürk Meydanı alanında yeralan Bugulma Parkı’nda asırlık çam ağaçlarının gündüz göz göre göre kesilme girişimi çevrecilerin tepkisini çekmişti. Tepkiler nedeniyle alandaki bazı ağaçların kesimi durdurulmuştu.

AĞAÇLAR BAKIMSIZLIĞA TERK EDİLDİ!

Bugulma parkındaki asırlık çam ağaçlarına gereken ilgi gösterilmediği için ağaçlar kurumaya terk edildi. Duyarlı pek çok vatandaş da “Belediye bu ağaçları bilerek mi kurutuyor? Yoksa alan düzenlemesi için bunları da kesecekler mi?” şeklinde endişelerini dile getirdi.

BELEDİYE 3 KAFETERYA VE OTOPARK İÇİN AĞAÇLARI KESTİ!

Aydın Belediyesi, 2012 yılında meydan düzenlemesi için Sulupark’taki yetişmiş ağaçları kesilerek başka bir alana dikeceğini söylemişti. Belediyenin ise, ağaç kesimini sadece alanda yer alacak 3 kafeterya için yaptığı öne sürülürken bu duruma Aydınlılar da sessiz kalmadı. Sulupark’taki ağaç kesilmesine tepkiler, Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun Gezipark protestosuna destek verip yürüyüşe katılmasıyla yeniden alevlendi.

 

KAFETERYA 1’Dİ, 3’E ÇIKARILDI!

Aydın Belediyesi’nin meydan düzenlemesi içinde yer alan kafeterya sayısını ilk önce 1 adet olduğu açıklanmışken, daha sonra proje tadilatına gidilerek kafeterya sayısının 3’e çıkarılması da kafalarda soru işaretine sebep oldu.

SOSYAL MEDYADA ÇERÇİOĞLU’NA İSTİFA ÇAĞRISI

Sosyal medyada bir grup vatandaş Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'na tepki gösterdi.
meydan-2.jpg
Sosyal medyada bir grup vatandaş Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'na meydan inşaatı sırasındaki ağaçların köklenmesinden dolayı tepki gösterdi.
İstanbul Taksim Meydanı'nda bulunan Gezi Parkı'ndaki ağaçların kesilerek yerine AVM projelerinin yapılacağını duyan vatandaşlar dozerlerin önüne geçerek olayların fitilini ateşlemişti. Yaklaşık bir haftadır ülke gündemini meşgul eden olaylar Aydın'a da sıçradı.

Facebook üzerinden meydan düzenlemesi öncesi ve sonrasının fotoğraflarını paylaşan vatandaşlar Çerçioğlu'na buradaki ağaçların ne olduğunu sordu.

ÇERÇİOĞLU'NU İSTİFAYA DAVET ETTİLER

Belediye meydanı inşaatı öncesinde ve sonrasının karşılaştırmasını yapan vatandaşlar, "Şurada AKP'ye küfür etsem profildeki herkes beğenir. Hadi cevap verin, beğenin ağacınıza sahip çıkın. Hadi amacımız ağaçtı. Yılların ağaçları kesildi nerdesiniz?
Delikanlı Aydın halkını Özlem Çerçioğlu'nu da istifaya davet etmeye bekliyorum. Biçilen Sulupark'a sahip çıkmayan ama işine geldiği gibi galyana gelen vatandaşları Sulupark içinde ayaklanmasını istiyorum." ifadelerini fotoğrafların altına not olarak düştü.

ÇERÇİOĞLU NE DEMİŞTİ?

Belediye Başkanı Çerçioğlu, geçtiğimiz sene geçirdiği trafik kazasının ardından mesaiye başladığı ilk gün basın mensupları ile birlikte belediyenin tüm proje inşaatlarını gezmiş ve meydan inşaatında yaptığı açıklamada, 'Buradaki ağaçlar şehir dışından getirdiğimiz sökme makinesi ile 75 santimetre çapındaki ağaçları söküp, hayvan pazarının olduğu yere dikiyoruz. İsteyenler gidip bakabilir' şeklinde konuşmuştu.

aydin-sulu-park2.jpg

ATATÜRK MEYDANI SULU PARK ALANI

aydin-sulupark.jpg

ATATÜRK MEYDANI İNŞAAT SAHASI

dsc_0003.20130605131954.jpg

BULGUMA PARKI

bugulma1.jpg

bugulma4.jpg

bugulma5.jpg

TAKSİM GEZİ PARKI

taksim-gezi-parki1.jpg

ETİKETLER : aydınbelediyesi sulupark atatürkmeydanı bulgumaparkı
Diğer AYDIN HABERLERİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

Aydının En Cesur Sesi - Aydinin Sesi
© Copyright 2013 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Haberler
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi