saat

AYBA - (AYBE) DE KİM KİMİ NASIL DESTEKLEDİ


Bu makale 16 Temmuz 2012, Pazartesi 00:21:39 eklenmiş ve 1793 kez görüntülenmiştir.
Süleyman TOPBAŞ

 

AYBA  - (AYBE) Aydın belediye başkanı Özlem Çerçioğlu’nun özel kuvvetleri, siyasi progobanda merkezi.

 

Bir çoğu CHP üyesi CHP kadın kollarında aktif siyaset yapan kadınlar!!!

 

Peki bu güne kadar AYBA - (AYBE) hakkında Aydın kamu oyu ne biliyor?

 

Bütçesi Aydın belediyesince karşılanıyor olması, belediye meclis üyelerine AYBA - (AYBE)  hakkında personel, maaş, hizmet, araç ve harcamaları hakkında AYBA - (AYBE) yetkililerince yada belediye başkanınca bilgilendirme yapıldı mı?

 

Aydın Valiliği, Emniyet müdürlüğüne soruyorum; Türkiye istatistik kurumu yasasına göre AYBA  - (AYBE)  çalışanı kadınların Aydın sokaklarındaki, pazar yerlerindeki stanlarında ve bütün evleri dolaşıp ev halkı hakkında kişisel bilgilerin sorularak depolandığı ve elde edilen bu bilgilerin sorulup öğrenilmesi için yasal bir dayanağı yada izini var mı?

 

Yasal dayanağı yok ise neden buna izin veriliyor?

 

Bu özel kişisel bilgiler neden soruluyor?

 

Nerede, niçin depolanıp nerelerde kullanılıcak bu bilgiler?

 

Bu güne kadar Aydın belediyesi bağış adı altında belediyeden ayırdığı bütçe dışında küçümsenmeyecek bir kaynağı AYBA - (AYBE) ya aktarabiliyordu. Özellikle İmar, Fen işleri ve kültür müdürlüğü bünyesinden elde edilen bu bağışlar AYBA - (AYBE)  ya örtülü destek sağlıyordu. Aydın belediyesi ihaleleri soruşturma kapsamı içine alındığın da bu bağışlar kesildi, örtülü kaynak aktarımı durdu.

 

Kaynaklar durma noktasına geldiği için AYBA - (AYBE)  zayıfladı. Hatta öyle zayıfladı ki özel kuvvetler belediye başkanı adına siyasi progobanda çalışma programlarında kullandıkları malzeme ve reklam noktasında güçlük çeker duruma geldiler.

 

Belediye başkanı Özlem Çercioğlu bu noktada bir çözüm bulmalı, bu çok iyi organize olmuş özel kuvvetlere imkân tanıyacak bütçeyi temin etmeliydi. Belediye öz kaynakları AYBA - (AYBE) ’ya aktarılmalı bu siyasi güç, progobanda merkezi ayakta tutulmalı idi.

 

Seçimler yaklaşıyor AYBA - (AYBE)  da mevzilenen özel kuvvetlere büyük ihtiyaç var. Ama nasıl olmalıydı, bu güne kadar ne Aydın kamuoyuna, nede belediye meclis üyelerine AYBA - (AYBE)  hakkındaki; kaynakları, bütçesi, harcamaları, hizmetleri, personeli maaşları ile ilgili tek bir bilgi vermemişti. Şimdi nasıl Aydın belediyesi bütçesinden AYBA- (AYBE) ’ Ya kaynak aktarılması için onaylanacak meclis kararını isteyecek! Kimin desteği ile bunu başaracak tabi ki 3,5 yıldır olduğu gibi koşulsuz, şartsız bir çok kararda desteğini aldığı MHP meclis üyelerinin oyları ile bunu başaracak.

 

Aydın belediyesi 2012 bütçesin de AYBA- (AYBE)  ile ilgili belediye başkanına verilen harcama yetkisi 50 bin lira iken rekor sayılacak olan 4 milyon lira harcama yetkisini almak için hazırladığı kararı belediye meclise sevk ettiğinde, belediye meclisine gelen her talep gibi, meclisin ilgili komisyonunda görüşülmek üzere havalesi yapılıyor ve MHP’ li belediye meclis ve bütçe komisyonu üyesi Uğur TÜRKMEN bu talebe olumsuz yönde “şerh” koyuyor, yani belediye başkanına 4 milyon lira rekor harcama yetkisinin verilmesini uygun bulmuyor. Belediye başkanı Özlem Çercioğlu bu “şerhi” MHP grup kararı olarak algılayıp derhal MHP yöneticileri, MHP belediye meclisi grup sözcüsü Derya KARAÇOLAK ile görüşüyor.

 

MHP parti yöneticileri ve meclis üyeleri belediye başkanı ile görüşmelerinde MHP tabanından belediyedeki koşulsuz, şartsız desteğimiz noktasında çok eleştiri alıyoruz, bu eleştirileri en aza indirmek adına bazı konularda hassas davranma noktasında partide ortak bir görüş hakim bu yüzden belediye başkanı olarak MHP’den istediğiniz destekler içindeki istek ve taleplerinizde bu konuda hassas  olunması ricası iletiliyor.

 

Peki AYBA da CHP parti üyesi kadınlar yönetici, müdür, yetkili ve çalışan konumda iken 3,5 yıldır CHP ile yerel işbirliği içinde olan ve Aydın belediye başkanı Özlem Çerçioğlu’nu koşulsuz, şartsız destekleyen MHP’nin kadın kolları nerede? Yoksa AYBA- (AYBE)  da görev alacak bilgi, birikim ve yetenekli MHP’li kadın kolları mensubu yok mu? Aydın belediyesinde MHP’yi temsil edecek bilgi birikime sahip bir meclis üyesi yok mu? CHP’li Belediye başkan yardımcılıklarından birisini neden MHP meclis üyelerinden birine verilmedi?

 

Bu güne kadar bu önemli konuların hassasiyetini kavrayamayan MHP’li parti yöneticileri AYBA- (AYBE) nın da ne derece önemli olduğunu da kavrayamadı ki 50 bin lira olan harcama yetkisini rekor seviyedeki 4 milyon liraya çıkartılmasına izin verdi. AYBA - (AYBE) harcama yetkisinin görüşüleceği belediye meclis oturumundan önce MHP yöneticileri ve belediye meclis üyeleri ile 4 milyon lira harcama yetkisinin belediye meclisten geçmesi için belediye başkanı Özlem Çercioğlu destek istedi, neye rağmen bütçe komisyonunda MHP adına “şerh” koyan belediye meclis üyesi Uğur TÜRKMEN’e rağmen. MHP’nin desteğini sağlamak, belediye meclisi toplantısı öncesinde MHP’li meclis üyeleri ile belediye başkanlığı makam odasında yaptığı toplantıda belediye başkanı Özlem çercioğlu MHP'li belediye meclis üyelerine ne söz verdi?

 

“Siz bana AYBA - (AYBE) harcama yetkisini 50 bin liradan 4 milyon lira çıkartma ve  harcama yetkisi verin bende size Aydın belediyesi imkânlarından faydalanırken ve Aydın belediyesine alınacak işçilerin % 50 si için kontenjan önceliği vereyim dedi mi acaba?

 

” Bu sözü Aydın belediye başkanlığı makam odasın da MHP’li meclis üyeleri ile yaptığı toplantıda mı verdi?

 

MHP belediye meclis üyeleri grup sözcüsü Derya KARAÇOLAK Özlem Çercioğlu’nun teklifi ve verdiği sözü MHP il başkanına telefonla arayarak haber vererip bilgilendirdi mi?

 

Belediye başkanlığı makam odasında yapılan toplantı da AYBA- (AYBE)  harcama yetkisinin 50 bin liradan 4 milyon liraya çıkartılması için yetki iznin oylanacağı meclis toplantısı öncesinde mi anlaşıldı?

 

MHP il başkanı AYBA harcama yetkisinin 50 bin liradan 4 milyon liraya çıkartılıp bu harcama yetkisini belediye başkana verilmesi için MHP’li meclis üyelerine meclis toplantısında EVET oyu verilmesi talimatı verdi mi?

 

Aydın belediye başkanı Özlem çercioğlu’na, MHP il başkanına ve MHP belediye meclis üyelerine şunu sormak istiyorum 4 milyon lira AYBA- (AYBE)  bünyesinde nereye, nasıl harcanacak. Bunun için bir proje bir program bir plan var mı ?

 

Yoksa belediye başkanı siz MHP’li meclis üyelerine söylediği gibi aş evleri ve belediyenin ekmek çıkartacak olmasını ve taş üretip satmasını mı bahane etti!!!

 

Peki ya siz MHP il başkanı ve MHP belediye meclis üyeleri bu desteğinizden sonra AYBA - (AYBE)  yapılanması, hizmetleri, çalışanları, maaşları, araçları ve harcamaları için bilgi alıp önce kendi partilileriniz ve Aydın kamuoyu ile paylaşabilecek misiniz?

 

"Aydın belediyesi öz kaynakları ne durumda konulu yazılarıma farklı konularla devam edeceğim."

Diğer yazıları...
YETKİSİZ YETKİLİLER
MHP'DE YÖNETİM KRİZİ DEVAM EDİYOR
MHP'NİN BAŞARISI İÇİN TEŞKİLATLARDA DEĞİŞİM ŞART
BUHARKENT SEÇİMLERİ AKP İÇİN ZAFER Mİ
BUHARKENT ÇERÇİOĞLU'NUN KADERİNİ TAYİN EDECEK
ETKİSİZ YETKİSİZ İTİBARSIZ BİR MHP YÖNETİMİ
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE YASASI NE GETİRDİ?
BU YÖNETİM HEM GÖZLERDEN HEMDE GÖNÜLLERDEN DÜŞTÜ
MHP’DE HERŞEY ESKİ TAS ESKİ HAMAM
DEĞİŞİMİN ÖNÜNÜ TIKYANLAR GİTMELİ
AK PARTİ 12 YILLIK BİR RAPOR HAZIRLAMALI
AK PARTİ GÜNAH KEÇİSİ ARIYOR
MHP ALTERNATİF OLDUĞU SEÇİMİ NASIL KAYBETTİ
30 MART AYDIN’IN AYDINLININ KADER GÜNÜ
GÜLE GÜLE GÜZEL İNSAN
YENİ TÜRKİYE YOLUNDA AYDIN GERÇEKLERİ
ATATÜRK KENT MEYDANINDA HADİSE ÇIKACAK
WC HABERDE SİFON SESLERİ
MECLİS ÜYELERİ GÜNAH KEÇİSİ OLDU
DANANIN KUYRUĞU KOPACAK
ÖZLEM ÇERÇİOĞLU'NUN SEÇİM İNTİHARI
AYBA’NIN KÖMÜRLERİNDE MHP’NİN DE PAYI VAR
MHP'YE KİMLER ZARAR VERİYOR
İNCİRLİOVA’DA ŞERİF TEMEL NASIL ŞİŞELENDİ
ÇERÇİOĞLU’NUN YÜZDE ATMIŞ BEŞ HAYALİ
AYDIN YAŞANABİLİR EN GÜZEL KENTLERDEN BİRİSİ
HEDEF KABUĞU KIRMAK
MHP’NİN KADROLU ADAYLARI
AKP EFELER BAŞKAN ADAYI
SİYASET VE SEÇİM CAMBAZI MUTİ
SİYASET CAMBAZLARI
SEÇİM CAMBAZLARI
AYDIN BELEDİYESİ KİME HİZMET EDİYOR
ADAY ADAYI OLAN ODA BAŞKANLARI
BELEDİYE MECLİSİNDE MEVZUAT SAVAŞI
BU BÜTÇE SEÇİM BÜTÇESİ OLMASIN
MHP EFELER ADAYI KİM
YAPMA BAŞKAN YAPMA
BİZ KİME OY VERECEĞİZ
BÜYÜKŞEHİR ADAY BİLMECESİ
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

Aydının En Cesur Sesi - Aydinin Sesi
© Copyright 2013 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Haberler
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi